• טל. 03-751-7806
  • rom-lemida@rom-lemida.co.il
תפריט

אבחון משולב תעסוקתי ולקויות למידה

אבחון משולב תעסוקתי ולקויות למידה


הצורך לתת את הדעת לנושא לקויות למידה בשילוב אבחון תעסוקתיאחת הטעויות אשר עלולות להתרחש באבחון תעסוקתי היא חוסר התייחסות לנושא של לקויות למידה והפרעות קשב וריכוז, למעשה אין דרך לבצע הערכה או אבחון תעסוקתי מקצועי ותקף מבלי להתייחס בצורה ברורה ומקיפה לנושא לקויות הלמידה והפרעות הקשב והריכוז.

לדוגמא אדם אשר רוצה ללמוד הנדסת בניין, מקצוע המחייב ישיבה ממושכת על גבי מחשב לצורך תכנון ואשר סובל מהפרעות קשב וריכוז עלול לגלות שהמקצוע המבוקש אינו מתאים לו, לעומת זאת הנדסת תעשייה וניהול המבוססת יותר על קשר בין אישי וגיוון בעבודה יכולה להתאים יותר לאנשים עם בעיות קשב וריכוז.

מהו המחיר של החלטה שגויה?
אדם הנמצא מתאים להנדסת תעשייה וניהול ולמד הנדסת בניין עלול להישחק בעבודה, למצוא עצמו קם בבוקר ללא התלהבות מהעבודה, לחוות אי מימוש עצמי וחוסר שביעות רצון מקצועי.

מכון רום הנו המכון הראשון אשר העלה לתודעה את הקשר החשוב בין אבחון לקויות למידה ואבחון תעסוקתי, למעשה אחד מהמאפיינים הייחודיים למכון רום הנו השילוב בין אבחון תעסוקתי לבין אבחון לקויות למידה מניסיוננו התהליך אינו שלם ללא שילוב והתייחסות רצינית לשני הנושאים, הדבר משמעותי גם אם לא אבחנת בילדותך כלקוי למידה.

הרשמה לקבלת מאמרים ועדכונים